Czy myślałeś kiedyś jak trening siłowy wpływa na pewność siebie? Może myślałeś, że nie ma żadnych powiązań między aktywnością fizyczną, a naszym stanem psychicznym? Dylematy te, postaram się rozwiązać w moim pierwszym wpisie na tym blogu! Zapraszam Cię do lektury.

A więc tak…. Większa pewność siebie jest jedną z mentalnych korzyści treningu siłowego.

Dlaczego?

Regularny trening siłowy to lepszy wygląd

Oczywistym skutkiem treningu jest polepszenie naszego wyglądu. jesteśmy szczuplejsi, bardziej umięśnieni, wyglądamy młodziej, nasz organizm lepiej funkcjonuje przez co czujemy się młodsi nawet o parę lat.

Bo w końcu fajnie jest podobać się samemu sobie i innym. Każdy chce czuć się atrakcyjny, a trening jest jednym ze sposobów na to.

Pokonywanie własnych barier

Trening siłowy, w którym cały czas pokonujesz swoje bariery, podnosisz coraz większe ciężary, mniej męczysz się przy wykonywaniu coraz to kolejnych ćwiczeń, buduje świadomie i nieświadomie większą pewność siebie.

Poczucie bycia lepszym

Jednym z aspektów zwłaszcza dla sportowców jest również to, jak postrzegamy naszego rywala jeśli wygląda gorzej od nas czysto fizycznie czyli jest bardziej otłuszczony, wolniejszy, mniej umięśniony to z automatu czujemy się pewniejsi i zyskujemy nad nim przewagę psychiczną.

Działanie endorfin po treningu siłowym

Większa pewność siebie, to też lepsze samopoczucie zwłaszcza tuż po samym treningu siłowym kiedy do naszego organizmu wytwarzane są endorfiny (hormon szczęścia), dzięki któremu jesteśmy bardziej zadowoleni z siebie, mamy lepsze samopoczucie jak również następuje redukcja stresu.

Oczywiście nie każdemu musi zależeć na byciu instagramowym modelem czy, też Arnoldem Schwarzenegerem, ale warto pomyśleć o aktywności fizycznej, ponieważ ruch leczy wiele rzeczy, a przede wszystkim pozwala odpocząć naszej zmęczonej głowie.

Polecam spróbować ale uwaga bo można się uzależnić.